Ztráta menstruace. Jak ji znovu mít bez hormonů?

Zodpovězené
7. únor 2022

Dobrý den,

už to bude za chvilku půl roku, co jsem díky drastické dietě zhubla během 2 měsíců 14 kg.

U lékaře jsem byla, řešení je jasné, buď musím přibrat - mám na to 2 měsíce, a pokud i tak se nezadaří, bude se to řešit hormony. Pro mě je to ta nejhorší a poslední možnost.

Je nějaká šance, jak získat měsíčky bez hormonů?

Děkuji

Dobrý den,

pokud jste drasticky zhubla, tak to mělo neblahý vliv na Vaši hypofýzu a tím i ženské pohlavní hormony a buď naberete váhu, nebo budete muset hormony tělu dodávat.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz