Stále pozitivní ovu test. Co to může způsobovat?

Zodpovězené
11. srp 2021

Dobrý den, pane doktore,

jelikož jsem tu četla že cyklus nad 40 dnů je anovulační, tak bych se chtěla zeptat, jak to je teda u mě.

Mám velice nepravidelné cykly někdy 56 dnů, někdy déle, někdy kratší, mám to od puberty. Jednoho potomka jsem přesto počala.

Teď bych se chtěla zeptat, co může způsobovat neustále pozitivní ovulační test. Nějaká hormonální nerovnováha nebo nějaká nemoc?

6.8. jsem si dělala TT a byl negativní. Pošlu Vám fotku ovulačních testů, jsou už teda zaschlé a vybledlé

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ovulačni test měří hladinu LH a vysoká hladina je typická pro syndrom PCOS - a ten Vám pravděpodobně způsobuje i dlouhý cyklus. Poraďte se se svým gynekologem.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz