Řízený KET. Doporučil byste nebo zkusit později?

Zodpovězené
2. čer 2021

Dobrý den,

opět se připravují na řízený Ket. Jako vždy pokyny zněly od 2. DC začít brát Estrofem 1-1-1. Dostala jsem MS, opravdu krev, ale slabě, 2. DC jsem začala užívat Estrofem. Krev se hned 2. den změnila na špinění a za 2 dny už ani špinění. Následně 4. den přišla moje typická MS tak, jak ji znám, bolavé břicho, nafouknuté, silná krev i s kousky sliznice, ale to už jsem brala 3 dny Estrofem. Byla jsem rozhodnutá, že tento měsíc KET neabsolvuji, že jsem popletla užívání léků, protože jsem nepoznala svoji MS. Ale dnes jsem byla na kontrole ve 14. DC (dle podle mě skutečné MS vlastně 10. DC) a sliznice byla triple (bylo mi to ukázáno hned 3x, že je ze 3. vrstev) a výška sliznice 8,5 mm. Dr. byla spokojená a k průběhu MS mi řekla, že se to tak občas stává, ale důležité je, jaká je sliznice a jak se na transfer cítím. Já se cítím připravená a sliznice je dle dr. pěkná.

Jaký je Váš názor?

Doporučil byste transfer, nebo se Vám zdá výše uvedené, jako důvod k tomu zkusit transfer později?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle mne jste správně připravena a KET může proběhnout

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz