PCOS - obnova cyklu. Je možné nějak přirozeně?

Zodpovězené
10. říj 2024

Dobrý den.

již 5 let se snažíme o miminko. Mám diagnostikováno PCOS a menstruace u mě bez použití léků neprobíhá vůbec. Rok docházíme do CAR, kde máme za sebou 1. ivf s tím, že ze 4 KEt byl úspěšný pouze jeden, který skončil potratem.

Nyní si dáváme od všeho pauzu a mě by zajímalo, zda je možné obnovit cyklus nějak přirozeně.

Užívám Metformin, Inositol a Verra komplex pro plodnost. Dále mi byla nalezena ureaplasma a streptokok. Vše je přeléčeno ATB, ale v kontrolních stěrech byly opět nalezeny.

Jak se těchto potvůrek zbavit?

Může to souviset právě s nepovedenými KETy?

Děkuji za odpověď.🙂

Dobrý den a díky za důvěru.

Obnova cyklu jen tak bez léků možná je, ale ne moc pravděpodobná, je potřeba trochu stimulovat. Já osobně, pokud Vám ureaplasmata nebo Streptokoky nedělají problémy a jedná se jen o náhodný nález, neřeším.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz