PCOS. Je reálná možnost otěhotnět, když mi Dr. dá nějaké léky na ovulaci?

Zodpovězené
7. říj 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné otěhotnět, když jsem obézní. Mám 163 cm, 80 kg a mám PCOS, nepravidelnou menstruaci, a to dost . V prosinci mi bude 26 let. Beru Utrogestan - od 17. dc 10 dní. Beru ho 4. měsícem. Cykly krátké - třeba mi zbývají 3 tablety dobrat a už to dostanu . Cykly 26, 26, 21, 23.

Chtela bych se zeptat...Když mi paní Dr. dá nějaké léky na ovulaci, zda je reálná možnost otěhotnět?

Zhubnout se snažím, nedaří se ruce, nohy, celkově tlustá nejsem. Mám jen velké břicho a velká prsa. 🤦🏻

Děkuji

Dobrý den,

podle mě to nemáte s nadváhou tak špatné, ale neovulujete, a tak budete potřebovat uživat léky na stimulaci (Utrogestan Vám k ovulaci nepomůže). Při stimulaci je vhodné kontrolovat počet folikulů, ať nemáte vicečetné těhotenství. Jste mladá a šance na úspěch vysoké.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz