PCO - Norethisteron a Duphalac. Pomůžou mi opět k menstruaci a následnému otěhotnění?

Zodpovězené
12. dub 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli mám ještě nějaké šance na to, otěhotnět přirozeně.

Před 3 dny mi bylo zjištěno, že mám PCO. Předtím, než mi doktorka řekla mou diagnózu, tak jsem měla normálně menstruaci, všechno bylo v pořádku.

První těhotenství se povedlo po 4 měsících, ale bohužel jsem musela na interupci. Druhé těhotenství se povedlo hned na poprvé a mám z něj 15měsíčního syna. Nikdy jsem žádný problém neměla co se týče menstruace a podobně. Od Nového roku nemám menstruaci, snažíme se o druhé dítě.

Co mohu udělat pro to, aby se mi menstruace vrátila?

Doktorka mi předepsala Norethisteron a Duphalac.

Může mi to pomoci?

Děkuji

Fialová

Dobrý den,

menstruace se Vám sice vrátí, ale pokud nebudete ovulovat, tak neotěhotníte. K podpoření ovulace se používají jiné léky - například Clostilbegyt. Neplodná nejste, to si nemyslím a někdy se cyklus vrátí i bez léčby. Samozřejmě nevím, kolik je Vám let, tak nemůžu úplně přesně říct, jak na tom jste.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz