Ovulace pozdě. Je přesto možné otěhotnět?

Zodpovězené
19. lis 2020

Dobrý den, pane doktore,

mám docela pravidelný cyklus. Vždy byl 30-33 dnů, poslední 3 měsíce se zkrátil na 23 dnů (chodila jsem na akupunkturu), tento měsíc jsem již 25. dc a MS jsem ještě nedostala, test negativní, ale pozitivní ovu. Myslela jsem si, že ovulace proběhla dříve 16. dc.

Je možné otěhotnět s takto pozdní ovulací?

Také, jak mohu zjistit zda ovuluji? Existují na to nějaké testy?

Děkuji

Dobrý den,

ano, je možno otěhotnět i z ovulace okolo 20. dne. Ovulaci nejlépe prokáže ultrazvukové vyšetření.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz