Neúspěšné snažení, nepravidelná menstruace i ovulace. Jak dál postupovat?

Zodpovězené
13. črc 2023

Dobrý den, pane doktore,

od podzimu 2021 se snažíme s partnerem o miminko. Po celou dobu jsem měla cykly 35 - 40 dní s ovulací 20. - 25. den cyklu. Od loňského léta se mi cykly velice zkrátily (menstruace chodí v době, kdy dříve byla ovulace) a dle měření bazální teploty a ovulačních testů k ovulaci nedochází. Na gynekologii je vše v pořádku, žádný nález, hormonální profil vyšel také v pořádku (přikládám pro zhodnocení). Nyní mám nasazen Utrogestan a krvácení se dostavilo i přes něj.

Prosím o zhodnocení, zda je vše v pořádku a jak dále postupovat.

Velice děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

podle hormonů mám podezření na polycystický vaječník a tomu odpovídá i delší cyklus a pozdní ovulace. Na podkladě jen laboratoře Vám postup nejsem schopný vymyslet. To je na konzultaci.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz