Neúspěšná stimulace. Co byste poradil?

Zodpovězené
30. čer 2023

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych znát Váš názor na zvolenou neúspěšnou min.stimulaci.
Od 2. dne 2. dávky menopuru, 3. den 1 menopur a 1-1-1 Letrozol, 4. den 0 menopur a 1-1-1 Letrozol, 5. den 1 menopur a 1-1-1 Letrozol. Při kontrole 6. den byla zjištěna jedna cysta 36 mm, jeden folikul 22 mm a jeden 19 mm. Odsátí již 8. den, bohužel ten 22mm již nebyl a v 19mm nebylo vajíčko.

Jelikož vím, že používáte také Letrozol, nemohlo se stát, že po Menopuru v těchto dávkách rostly folikuly rychleji?

V předchozích klasických stimulacích vždy tak tři folikuly a tři vajíčka.

Mám tedy příště zvolit pouze samotný Letrozol od 3. dne cyklu?

V případě doplnění Menopuru....Jak ho prosím Vy ordinujete starším pacientkám s nízkým AMH, pokud ho přidáváte k Letrozolu?

Děkuji velice za Vaši odpověď a přeji pěkný den.

Dobrý den,

snažím se při stimulaci od 3. - 7. dne používat pouze tablety a ne injekce. Takže tento postup bych zvolil u Vás.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz