Nepravidelná menstruace 2 roky po porodu a problém s otěhotněním. Je možnost srovnat menstruaci i bez přerušení kojení a otěhotnět?

Zodpovězené
18. led 2022

Dobrý den, pane doktore,

s manželem máme nyní problém s početím, ačkoliv napoprvé to vyšlo okamžitě.
Již to bude skoro 2 roky po porodu a dceru stále kojím, asi i proto mám nepravidelnou menstruaci, resp. cyklus mám dlouhý i 50-60 dnů. Četla jsem, že při tak dlouhé periodě vlastně nedochází k ovulaci.

Je možnost srovnat menstruaci i bez přerušení kojení a otěhotnět?

Děkuji!

Dobrý den,

osobně si myslím, že ne. Když se kojí, většinou se neotěhotní.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz