Může být těhotenský test z moči negativní po IVF a test z krve pozitivní?

Zodpovězené
6. čer 2024

Dobrý den,

může být prosím test z moči negativní po IVF ve stejný den kontroly v CAR po dvou týdnech a test z krve pozitivní?

Nebo už dávno předtím by měl být těhotenský test z moči pozitivní?

Existuje časová hranice, dokdy by měl být test z moči pozitivní?

Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

test z krve je mnohem přesnější a bývá pozitivní dříve než močový test. Močové testy jsou pozitivní až od určité hladiny hormonu v krvi. Spoléhejte tedy na krev.

S pozdravem

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz