Mohu opět otěhotnět?

Zodpovězené
3. črc 2021

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych se zeptat. Mám velice nepravidelnou MS, cyklus plus mínus 56 dní. S dcerou nám to trvalo cca 2 roky, než se nám to podařilo. Pan doktor mi předepsal na srovnání cyklu Proveru 5 mg. Jenomže mi neudělal ani hormonální profil, vůbec nic a řekl mi, že mi to stejně nepomůže k otěhotnění. Tak jsem je ani nevybrala. Jinak mi bylo řečeno, že jsem zcela v pořádku, že jedno dítě už mám.

Má otázka zní, zda tomu nechat volný průběh, nebo najít jiného lékaře a začít to řešit. Je mi 25 let.

Děkuji

Dobrý den,

Provera Vám opravdu k otěhotnění nepomůže. Podle mne by bylo vhodné vaječník nastimulovat. A to by měl umět každý gynekolog.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz