Minimálka. Pomohla by mi?

Zodpovězené
7. říj 2024

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak je to s minimálni stimulací.

Mně je 35 a partnerovi 43.
Máme za sebou 1. IVF ze zamražených oocytů bez ET (5 oplodněných, po 3. dnu se vývoj zastavil).
2. IVF jsme navýšily hormony AP 350UI (Bemfola, Meriofert), 12 oocytů, 8xM2, ET den 3. 1x8bb embryo - biochemické těhotenství, ostatní zástavení vývoje.

U partnera je spermiogram v pořádku. Jsem po 2 mimoděložních, kde mi byly odebrány vejcovody. Ptala jsem se na další vyšetření, ale bylo nám řečeno, že jsme těhotná byla a zatím to není nutné. Doporučeno minimální IVF - mám z toho trochu obavy, abych měla vůbec nějáké vajíčko na oplození.

Děkuji za Váš názor.

Dobrý den,

je potřeba si říct, že hlavní problém bude u Vás vytvoření kvalitních embryí . Souhlasím, že další vyšetřeni teď nejsou nutná. Jakou strategii zvolí Váš lékař, nejsem schopen ovlivnit, ale minimální stimulace může být jednou z cest.

Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz