Meškajúca menštruácia. Prečo mi mešká menzes?

Zodpovězené
28. pro 2023

Dobrý večer,

prosím o radu. Menštruácia mi mešká 8. deň. Test som si robila pred 2 dňami a vyšiel negatívny. Zvláštne je, že keď dostávam menštruáciu, tak ma bolia prsia a bruško. Teraz vôbec nič. Neviem čím to môže byť spôsobené.

Tiež mám aj zápal močových ciest, no už ovela slabší ako minulý rok. Občas ma bolí v podbrušku a mám žltý hrudkovitý výtok. Bábätko mať nesmiem, pretože mám 18. Mala som nechránený sex, no naposledy sa do mňa neurobil.

Minulý týždeň som začala cvičiť s váhami zo dňa na deň, tak neviem, či to môže byť spôsobené aj tým?

Tiež som mala aj alergickú reakciu na sóju.

Bojím sa, či mi to vôbec príde. Musím a chcem to dostať čím skôr. Skúšala som aj rôzne metódy na vyvolanie menštruácie, no nepomohlo to. Výtok mám biely hrudkovitý alebo žltý hrudkovitý bez zápachu.

Čo mám robiť? Bojím sa.
Ďakujem

Dobrý den,

podle mne se nejedná o nic vážného - pokud máte po vynechání menzes 2x negativní test, tak těhotná nejste, možná máte cystu nebo jste jen neovulovala a cyklus se opozdí.

Pokud nemáte bolesti, tak bych doporučil ještě vyčkat.

Držím palce!

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz