Menstruace po vysazení Estrofemu. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
4. črc 2024

Dobrý den, pane doktore,

měla bych na Vás 2 otázky.... Minulý cyklus jsem před plánovaným KET od 1. DC užívala Estrofem (3x1). Na ultrazvukové kontrole jsem ale měla 14. DC tekutinu v děložním hrdle, proto se KET nedělal a měla jsem vysadit i Estrofem, vyčkat další MS a od 1. DC ho opět nasadit.

Dnes jsem 21. DC a začíná se mi rozjíždět menstruace. Jinak mívám cyklus pravidelný +- 26 až 28 dní.

1. Může to být způsobené vysazením Estrofemu 14. DC?

2. Lze provést KET tento cyklus přesto, že jsem dostala MS po 21 dnech?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obě odpovědi jsou ano a podle mě tekutiny v hrdle děložním je vedlejší efekt užívání estrogenů, takže bych cyklus nerušil.

S pozdravem¨

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz