Kvalita vajíček. Jak ji lze podpořit?

Zodpovězené
15. únor 2023

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně kvality vajíček, jestli se dá aspoň částečně podpořit stravou a doplňky výživy například (goji, inositol, yarilo) při užívání alespoň 3 měsíce před dalším ivf.

A pokud ano, co byste doporučil?

Partnerka bude mít v dubnu 39 let, už jsme prodělali 3 ivf. 1. a 2. ivf krátký protokol (1. ivf 1 vajíčko - oplodnilo se, ale nevydrželo ani do 3. dne, 2. ivf 2 vajíčka - 1 se oplodnilo, transfer 3. den, neuchytilo se), 3. ivf dlouhý protokol - 8 vajíček, 5 oplodněno, do 5. dne se dostalo jen 1 do stádia kompaktní moruly, bylo transferováno, ale neuchytilo se.

Děkuji

Dobrý den,

bohužel, kvalitu vajíček žádným lékem ani potravinovým doplňkem zlepšit nelze.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz