KET a výška sliznice. Nebyla výška sliznice až moc vysoká?

Zodpovězené
4. črc 2024

Dobrý den,

týden před řízeným KET, 13. DC, výška sliznice 8,5 mm. Estrofem 1-1-1. 5 dní před KET Utrogestan 400 mg - 0 - 400 mg. KET 21. DC. Výška sliznice 15 mm. Transferována 5denní blastocysta, PGT. Nevydařilo se.

Nebyla výška sliznice až moc vysoká?

Neměl být proveden v den transferu odběr krve na zjištění hodnot progesteronu atp?

Jak byste doporučil postupovat do budoucna?

Uvažuji o imunitním vyšetření nebo vyšetření děložní sliznice. Doporučil byste to nebo něco jiného?

Děkuji

Dobrý den,

každé testované embryo má okolo 50 % šanci, že se narodí jako zdravé dítě, takže jeden KET nemusí nic znamenat, popravdě nevidím důvod pro tak vysoký nárůst sliznice mezi 13-21 dnem a ano u pacientek s cyklem s estrogeny a progesteronem vyšetřují hladinu Pg 1-2 dny před KETem.

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz