KET a výška sliznice - navazující dotaz

Zodpovězené
8. črc 2024

Dobrý den,

navazuji na předešlý dotaz ohledně KET viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Před transferem nám byl dán informativní dokument ohledně KET.
1) Jako výška sliznice byl zadán týden starý údaj z utz týden před KET.
To je běžný postup? Neměl být před KET udělán další utz a informace na dokumentu aktuální?

2) Je 15mm výška sliznice vhodná pro transfer? Není až moc vysoká?

3) V dokumentu je, že nám byla transferovaná hatchující blastocysta, ale když nám ukázali blastocystu před transferem, nevypadala jako hatchující. Byla normálně kulatá. Může být hatchující blastocysta kulatá, tj. bez "výčnělku"?

Děkuji

Dobrý den,

bod jedna nemohu komentovat, bod dva - sliznice 15 mm má pro vznik těhotenství srovnatelné výsledky jako sliznice 8-10 mm a bod tři - záleží na nastavení obrazu a
počínající hatching nemusí být vždy vidět.

Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz