IVF/Nativ/ 4krát neúspěšné ET. Co byste doporučil?

Zodpovězené
2. lis 2023

Dobrý den,

navštěvuji kliniku ivf od ledna. 1. ivf s vysokými dávkami Rekovell+Menopur bez reakce 0 vajíček. Dále se pokračovalo dalšími pokusy v nativu. Ty první prášky už nevím, ale 2x 1 vajíčko, dále Letrozol = 0 vajíček, Clostilbegyt = 2 vajíčka,
ET celkem 4x, 1x biochemko, poslední pokus - 2 vajíčka vložena při výšce sliznice 6,3 = nic.

Dále mám podezření na tekutinu ve vejcovodech. Může mít také vliv na uhnizďování?

Nikdo se nad tím zatím nepozastavil. AMH 0.59.

Nevím, zda je možné ještě stimulovat většími dávkami jinou medikaci než při prvním ivf, abychom získali více vajíček?

Dr. mi řekl, že to u mě, nemá cenu. Jinak všechna vajíčka vždy vydržela do 3. - 5. dne.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to je spousta informací a faktů. Nevím, kolik Vám je let, ale pokud je podezření na zničené vejcovody = tekutiny, je vhodné je odstranit.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz