HyFoSy a endometrióza. Lze tímto vyšetřením vidět endometriózu?

Zodpovězené
15. čer 2021

Dobrý den, pane doktore,

ráda bych se zeptala, zda vyšetřením HyFoSy lze vidět endometriózu?

Může se endometrióza objevit i na děložním čípku? Pokud ano, brání přirozenému početí? Pomohlo by případně IVF?

Jaká je pravděpodobnost, že by byla rozšířená i jinde, kdyby bylo ložiško na čípku?

Děkuji.

Dobrý den,

metoda HyCoSy je určena ke zjištění průchodnosti vejcovodů a ne k diagnostice endometriózy. Ano, endometrióza může být i na čípku děložním. Podle mne endometrióza na čípku nebrání přirozenému otěhotnění. Ano, může být i jinde.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz