Močové cesty po porodu. Je tento pocit běžnou součástí hojení?

Zodpovězené
Včera v 09:02

Dobrý den,

jsem dnes 6. den po porodu syna. S močením nemám od začátku šestinedělí žádné problémy - jde to hladce, bezbolestně. Mám nástřih a rupturu až ke konečníku. Od včerejška cítím intenzivnější pnutí jak v oblasti poranění, tak “na druhé straně” (nahoře v oblasti močové trubice). Pocit bych nejvíce přirovnala k pohmoždění. Po každém močení se sprchuji. Na poranění používám dubovou kůru.

Myslíte si, prosím, že je tento pocit běžnou součástí hojení?

Při pohledu do zrcátka nevykazují partie žádné známky infekce - nic není červené, více zduřelé, teplé. Jiné problémy nemám.

Předem Vám děkuji za Váš čas a odpověď.

Dobrý den,

mnoho žen pociťuje diskomfort, nebo bolesti po porodu i jinde, než přímo v porodních cestách. Okolí močové trubice může reagovat na utlačení v průběhu porodu i takto. V každém případě při zhoršení potíží nebo pokud by se dostavila teplota, potíže při močení apod. doporučuji zkonzultovat problém s lékařem.

Přeji Vám krásný den,
Monika Suchánková Seidlová
www.podula.cz