Výpočet mateřské. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
12. kvě 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na výpočet mateřské, pakliže mám vše odpracováno, tzn.: dle zákona 12 měsíců před nástupem na mateřskou (odpracováno 8 let nepřetržitě) a nastoupím na rizikové těhotenství měsíc před nástupem na mateřskou, tj. v polovině měsíce.

Bude se vypočítávat mateřská z 11 měsíců a 14 dní, nebo to je výpočet za ukončených a odpracovaných 12 měsíců?

Děkuji za odpověď.🙂

Dobrý den,

děkujeme Vám za důvěru, s jakou se na nás obracíte.

Ptáte se nás, z čeho se bude vypočítávat výše peněžité pomoci v mateřství, pokud nastoupíte měsíc před mateřskou na pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství.

Nemocenské se do výpočtu výše PPM nezahrnuje, aby nedocházelo k rozmělnění výše denního vyměřovacího základu. Stejně jako s nemocenským je to i s náhradou mzdy za prvních 14 dní (náhrada mzdy spadá do vyloučených dob). Pro výpočet výše PPM se tedy použije mzda za měsíce odpracované před pracovní neschopností.

Přejeme Vám vše dobré.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz