Uznání nároku na PPM. Budu mít?

Zodpovězené
21. čer 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Teď jsem byla na ČSSZ podat žádost o PPM, ale byla jsem na nemocenské v podpůrčí době. 31.7. jsem měla ukončenou pracovní smlouvu, ochranná lhůta skončila v lednu.

Myslíte, že to nějak posoudí, abych měla nárok na mateřskou?

Podmínky určených odpracovaných hodin splňuji ze dvou zaměstnání.

Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za Vaši otázku. Ptáte se, zda budete mít nárok na PPM.

Ke dni nástupu na PPM je potřeba splnit současně tyto dvě podmínky:
1. Být nemocensky pojištěná – tj. zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě. Píšete, že Vám ochranná lhůta skončila v lednu. Pokud nejste aktuálně zaměstnaná, tuto podmínku nesplňujete.
2. Být v předchozích 2 letech minimálně 270 dnů nemocensky pojištěná – píšete, že tuto podmínku splňujete.

Pokud ČSSZ posoudí, že Vám nárok na PPM nevznikne, bude Vám o tom informovat dopisem, svoje rozhodnutí musí písemně také odůvodnit.

Jestliže vyhodnotí, že nárok na PPM máte, vyplatí Vám PPM způsobem, o který jste požádala v žádosti.

Přejeme Vám klidný závěr těhotenství, hlavně hodně zdraví.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz