Navázání na druhou mateřskou. Jaká by byla v mém případě výše mateřské?

Zodpovězené
13. zář 2024

Dobrý den,

v dubnu 2024 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, v květnu jsem porodila. Smlouvu v práci mám na dobu neurčitou.

Chtěla bych se zeptat, pokud bych otěhotněla s druhým dítětem třeba za dva roky, zda mi bude počítána výše mateřské ještě z práce, nebo automaticky spadnu na rodičovský příspěvek.

Děkuji

Katka

Dobrý den, Katko,

děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se nás, jak to bude s mateřskou (PPM), v případě, že byste za dva roky znovu otěhotněla.

Během následujících dvou let se samozřejmě situace může změnit, nicméně v tuto chvíli platí následující:
Pokud máte stále trvající pracovní poměr (ve Vašem případě smlouva na dobu neurčitou) a před ukončením rodičovské dovolené nastoupíte znovu na mateřskou s dalším očekáváným dítětem, nárok na peněžitou pomoc v mateřství Vám vznikne a výše dávky bude vypočítána z předchozího příjmu. To znamená, že výše PPM bude stejná jako při první mateřské.

V případě dalších otázek můžete kontaktovat přímo naši Poradnu Na počátku na čísle 774 440 821 nebo na mailu poradna@napocatku.cz

Přejeme klidné dny.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz