Nástup do MŠ a poloviční úvazek. Přišla bych o rodičovský příspěvek?

Zodpovězené
6. srp 2024

Dobrý den,

momentálně pobírám rodičovský přispěvek na dceru. Ve dvou letech bych ji chtěla dát na pár dní v měsíci (cca 8-10) do MŠ a nastoupit na poloviční úvazek zpět do práce.

Je to možné?

Nebo bych přišla o rodičovský příspěvek?

Děkuji

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se nás, zda můžete nastoupit zpět do práce během pobírání rodičovského příspěvku.

Zde platí, že během rodičovské dovolené můžete pracovat jak u jiného zaměstnavatele, tak i u svého stávajícího zaměstnavatele. Práci lze vykonávat na základě původní pracovní smlouvy, zpravidla na kratší pracovní dobu.

Jediné, co je potřeba zajistit, abyste nepřišla o rodičovský příspěvek, je patřičný dohled nad dítětem. Píšete, že dceru chcete na pár dní v měsíci dát do školky. U dětí mladší dvou let platí, že mohou v jeslích nebo ve školce strávit maximálně 92 hodin měsíčně. Od dosažení dvou let věku se již docházka dítěte nesleduje.

Můžete tedy nastoupit do práce a zároveň pobírat rodičovský příspěvek.

Pokud byste měla další otázky, neváhejte nás opět kontaktovat. Můžete nám zavolat na číslo 774 440 821 nebo napsat mail na poradna@napocatku.cz

Přejeme krásné dny.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz