Kde se hlásit s nástupem na mateřskou?

Zodpovězené
21. čer 2024

Dobrý den,

měla jsem smlouvu na dobu určitou od 01.04. 2024 - 31.05. 2024 a 1.6. nastoupila na mateřskou, na kterou mám i díky minulému zaměstnání nárok.

Otázkou je: Musím někde něco hlásit, když smlouva zanikla k 31.5. 2024, popřípadě kam?

Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za Vás dotaz. Práte se, jakou máte ohlašovací povinnost v souvislosti s ukončením zaměstnání a nástupem na peněžitou pomoc v mateřství (PPM).

Žádost o PPM Vám vystaví Váš gynekolog, Vy ji předáte Vašemu poslednímu zaměstnavateli. Ten ji po doplnění předá OSSZ, která PPM vyplácí.

Změny je potřeba nahlásit na Vaší zdravotní pojišťovně. Ukončení pracovního poměru hlásí pojišťovně zaměstnavatel. Vy máte povinnost pojišťovně sdělit, že pobíráte PPM – stáváte se tak pojištěncem, za kterého platí zdravotní pojištění stát. Máte povinnost tuto změnu nahlásit do 8 dnů. U své zdravotní pojišťovny zjistíte, jakým způsobem můžete změnu nahlásit.

Přejeme Vám radostné dny.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz