Lupénka a přírodní léčba. Poradíte mi, co na mazání?

Zodpovězené
22. lis 2019

Dobrý den,

na nártu, spíše u kotníku, se mi objevilo ložisko suché kůže. Mám ho tam již nějaký týden a dost mě to svědí. Jelikož měl můj tatínek lupénku, přikláním se k názoru, jestli se mi nemohla také projevit, i když až v mých 30 letech.

Poradíte mi nějaký krém na mazání?

Nevím, zda letět hned ke kožnímu lékaři nebo vyzkoušet něco, co kůži uleví. Ráda využívám nejdříve Dědka Kořenáře, Nobilis Tiliu a Havlíkovu apoteku, než musím jít pro nějakou chemii 🙂.

Moc děkuji za radu 😉

Dobrý den,

lupénka se samozřejmě vyloučit nedá, pokud jsou k ní genetické sklony, ale měl by ji diagnostikovat lékař. Raději si s tím zajděte, samozřejmě to není akutní, tak se objednejte a mezitím zkoušejte promazávat. Mnohdy postačí kvalitní sádlo, mazat ale vždy na vlhkou pokožku. Dále můžete zkusit třeba dětské tělové máslo od Purity Vision, což je dostupné všude v DM. Dědek kořenář má dobrý měsíčkový olej, ten lze také na ložiska použít. Pokud používáte Nobilis oleje, pak vždy na vlhkou pokožku, malá ložiska můžete zvlhčovat hydrolátem-květovou vodou, což je pro pokožku mnohem lepší, než samotná, zejména chlorovaná voda. Hydroláty má v prodeji i Nobilis, v DM květové vody od Purity vision a kdybyste si přála zkusit v rámci hydrolátů něco opravdu kvalitního, tak francouzská destilerie Florihana, seženete na www.aromaatelier.cz, nebo mohu rozhodně doporučit a mám vyzkoušené hydroláty od českého výrobce Každý den je dar, zde na zklidnění např. levandulová s měsíčkem nebo růžová s vlčím mákem.
https://www.netoxickadomacnost.cz/Kazdy-den-je-...
Od tohoto výrobce je vynikající také omlazující balzám nebo šlehané bambucké máslo s medem, oba jsou skvělé právě na suchá místa a ložiska.
https://www.netoxickadomacnost.cz/Kazdy-den-je-...
https://www.netoxickadomacnost.cz/Kazdy-den-je-...

Jinak přímo na lupénku, pokud by se potvrdila, doporučujeme používat ovesný olej, plus koupele v ovesných vločkách.
Ve stravě si hlídejte příjem křemíku a zinku, křemík lze doplnit formou kopřivových nebo přesličkových čajů, vždy po 4 týdnech udělat pauzu, nepít déle než 2 měsíce.
Dále lze křemík doplnit formou křemičitých minerálních pramenů. V ČR některé karlovarské, např. Rudolfův pramen, Magnesia extra, ty seženete i v marketech a lékárnách.


Přeji Vám krásný den.
Pavla