Zkrácený čípek 1 cm. Je nutná hospitalizace? A můžu cvičit přes tento stav s aniballem?

Zodpovězené
20. čer 2020

Dobrý den,

jsem 35.tt+4 a dnes mi na kontrole bylo oznámeno, že mám zkrácený čípek na 1 cm, že mám ležet a brát magnesko. Pokud se to nezlepší, tak příští týden do nemocnice na kapačku. Chtěla jsem se zeptat na názor i někoho jiného, zda je to celé nutné. Na porodnice.cz jsem četla, že ležení nic neovlivní.

A také by mě zajímalo, zda můžu cvičit s aniballem po ukončení 36.tt, i pokud by tento nález přetrvával.

Děkuji

Dobrý den,

doporučila bych Vám již odmítnout vnitřní vyšetření, protože i ono může způsobit předčasný porod. I s čípkem 1 cm můžete určitě dojít až k termínu Vašeho porodu. Od 38. týdne můžete začít s nácvikem aniballu. Procházky jsou taktéž vhodné, je zjištěno, že absolutní klid na lůžku nemá vliv na zlepšení vaginálního nálezu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová