VBAC a KP. Máte zkušenost?

Zodpovězené
26. pro 2018

Dobrý den,

chci se zeptat, máte zkušenosti s VBAC porodem a zároveň polohou miminka KP? Jaké specifika má takový porod? Respektive, jaké u něj mohou nastat komplikace a naopak, co je nutné, aby porod proběhl úspěšně?

Děkuji za odpověď a přeji krásné Vánoce 🙂

Dobrý den,

v první řadě je nutno zahájit spolupráci s takovým zdravotnickým zařízením, které je nakloněno spontánním porodům KP, kde mají s porody KP zkušenosti. Ultrazvukem se před porodem zjišťuje naléhající část, k porodu se přiklání zdravotníci při úplných pozicích a řitní pozici. Porod KP má svá specifika, jinou intenzitu kontrakcí, porod se může v určitých fázích přirozeně zastavovat. Jsou porodnice, kde už ženy rodí v pozici na čtyřech, která je nejpřirozenější.

Přeji vám vše dobré.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová