Překotný porod. Jak se při něm postupuje? Dá se mu předejít?

Zodpovězené
2. led 2019

Pěkný den.

Před dvěma lety se mi narodil syn, od nástupu prvních náznaků porodu to trvalo přibližně hodinu a půl. Téměř jsme nedojeli do porodnice, poté nemohli synovi naměřit ozvy. Porod byl komplikovaný, syn musel jít ven vexem, měl ruku u hlavy, měla jsem velkou ztrátu krve a byla jsem hodně šitá.

Nyní to vypadá, že čekáme druhé miminko a já mám obavy z porodu. Jaké je riziko, že bude opět takto rychlý? Jaký je ideální postup v situaci, že porod znovu přijde tak rychle? Můžu tomu nějak zamezit/připravit se na porod? Přemýšlela jsem i o plánované sekci, ale ráda bych, aby se dítě narodilo přirozeně.

Děkuji.

Dobrý den,

nedá se vyloučit, že i další porod bude mít rychlejší průbeh, což se dopředu nedá nijak ovlivnit.

Rizika překotného porodu nebývaji nijak závažná, váš komplikovaný porod byl spíše vyjímečný. Doporučuji vám vyjet hned při prvních pravidelných kontrakcích do porodnice, abyste se cítila bezpečně. Císařský řez vnímám jak vysoce rizikovou operaci, která by měla být indikována pouze ze závažných důvodů. Napsala jsem článek o překotném porodu na svém blogu, jak se na něj připravit, kdyby porod začal nečekaně rychle, zde je na něj odkaz- http://annakohutova.cz/prekotny-porod-jak-postu...

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová