Poslíčci a tvrdnutí břicha. Počkat na kontrolu nebo řešit raději hned?

Zodpovězené
4. srp 2021

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Jsem těhotná, dnes přesně 29+6, poslední kontrola byla asi před 10 dny, magnezium beru ze své vůle již pár měsíců kvůli únavě atd. Posledních několik dni mě však trápí častější tvrdnuti břicha - někdy i 10-15x den (možná více), avšak od včera večer se v klidu přidaly i mírné bolesti podbřišku (jako při ms) a tlak v pochvě. Zaspala jsem to, ráno v pořádku a nyní před chvíli opět několikaminutová bolest v podbřišku, tlak v pochvě, do kříže a i jakoby do konečníku. Také pohyby miminka cítím poslední dva dny méně.

Myslíte, že pokud se to nezhorší, stačí počkat na kontrolu ke své gynekoložce na konci června, nebo to mám raději řešit již nyní?

Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Dobrý den,

v tomto případě doporučuji co nejdřívější kontrolu u gynekologa nebo odjet na pohotovostní příjem do porodnice.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová