Jizva po nástřihu. Co udělat pro to, aby mne při porodu zlobila co nejméně?

Zodpovězené
30. črc 2024

Dobrý den,

čeká mne třetí porod. Přemýšlím, jak se na něj co nejlépe připravit. Aktuálně jsem v 34. týdnu těhotenství. Při prvním porodu jsem měla provedený nástřih. Při druhém byl nutný také - PA mi bylo řečeno, že jizva po předchozím nástřihu byla zřejmě dost "tuhá" a nástřih jsem měla ve stejném místě. Jizvu běžně cítím, pokud jsem třeba v dřepu atd...

Mohu udělat něco pro to, aby mne tato jizva při porodu zlobila co nejméně?

Děkuji

Dobrý den,

určitě můžete začít masírovat svou jizvu, ideálně po bylinné napářce, zkusit masírovat 3x týdně třezalkovým nebo ricínovým olejem. Je to podobná masáž jako masáž před porodem. Pokud potíže nepřestanou, vyhledejte pomoc fyzioterapeutky.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová