Jizva po císaři. Je možné, že se rozestoupení jizvy do budoucna zlepší?

Zodpovězené
5. čer 2020

Dobrý den,

jsem 6 měsíců po císařském řezu a žel na prohlídce mi pan doktor řekl, že je jizva rozestoupená a není možné další těhotenství. Byla jsem z toho tak v šoku, že jsem se nezmohla na nic ptát.

Je možné, že se stav do budoucna zlepší, případně existuje nějaká možnost nápravy?

Nebo je takový stav definitivní?

Děkuji

Dobrý den,

s jizvou se dá pracovat i několik měsíců po porodu. Doporučuji Vám najít si péči fyzioterapeuta nebo odborníka na práci s jizvami a začít o svou jizvu pečovat pomocí masáže, dechových cvičení a dalších terapeutických metod.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová