Faktura nebo doklad za služby PA. Má povinnost ho PA vystavit?

Zodpovězené
11. pro 2018

Milá Aničko,

můj dotaz bude asi trochu vybočovat. 🙂 Před pár měsíci se nám doma narodilo miminko, porodem nás provedla úžasná PA, byla nám k ruce po celé šestinedělí a za její služby jsme zaplatili bankovním převodem. Od té doby ale PA nekomunikuje. :( Potřebovala bych od ní nějaké potvrzení o platbě, abych to mohla vykázat pojišťovně a nechat si část jejích služeb proplatit.

Má nějakou povinnost vydávat faktury? Stačí mi obecný doklad, třeba něco jako “Služby PA” a částka. Je mi jasné, že tam nemůže napsat, že byla s námi u DP. ☺️

Děkuji a děkuji i za tuto poradnu.

Dobrý den,

pokud je to komunitní PA, pak vám může samozřejmě vystavit doklad na předporodní a poporodní péči.
Tak snad se domluvíte ke spokojenosti vás obou.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová