Bolestivý orgasmus v těhotenství. Mohou tyto stahy ohrozit dítě?

Zodpovězené
4. srp 2021

Dobrý den,

jsem v prvním trimestru a již dvakrát se mi po masturbaci stalo, že bezprostředně po orgasmu jsem měla velmi bolestivou křeč v podbřišku trvající asi 1-2 minuty. Poté mám ještě zhruba 15 minut takový nepříjemný pocit v podbřišku. Opravdu hodně mě to vyděsilo, jestli nemohou tyto děložní stahy ohrozit dítě.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud tyto stavy jsou těsně po orgasmu, je to v pořádku. Pokud by však stahy přetrvávaly i po delším časovém úseku, doporučila bych na určitou dobu přerušit sexuální aktivity, aby nedošlo k předčasnému porodu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová