Bolesti dělohy v jednom místě. Může to být nějaký "infarkt" na děloze, nějaká neustálá křeč jednoho místa z důvodu pohybů?

Zodpovězené
8. říj 2023

Dobrý den,

měla bych dotaz a nikde jsem nenašla o tom informace. Jsem 31. tt.

Může miminko způsobit svými pohyby modřinu zevnitř dělohy, která by pak byla bolestivá i z venku?

Cca 10 cm přímo nad pupíkem (pod hrudní kostí) si na děloze nahmatám cca 3-5 cm průměr oblast, která bolí na dotek, i lehký dotek, ale víc bolí, když se miminko hýbe a kope mě do té oblasti. Skoro bych brečela a bolest pak doznivá a je to hodně citlivé na pohmat. Bolí to, i když je v klidu, bolí to občas i při chůzi nebo nádechu, ale je to pořád to stejné místo, při tvrdnutí břicha to nebolí. Už jsem to měla 2x na tomto místě a pak jednou vpravo dole, ale vždy to zmizelo do druhého dne. Nyní to přetrvává a je hodně bolestivé, jakoby až křeč, píchání v jednom místě a při pohybu miminka, kdy se přesně trefí do tohoto místa se to vždy rozjede nanovo, podráždí to ještě víc a už se skoro bojím dalších kopanců.

Celkově mám citlivější pohyby a dělohu celé těhotenství, miminko je extrém aktivní oproti prvnímu těhu. Při prvním těhu jsem ani nevěděla, že tam miminko je.

Může to být nějaký "infarkt" na děloze, nějaká neustálá křeč jednoho místa na podkladě pohybů, příp. opravdu jakoby "namožené" místo od kopání, pohybů?

K doktorce jdu v pondělí. Nevím, zda to do té doby vydržet nebo to může být vážné?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

může se jednat i o rozestup břišních svalů, ale to bych Vám doporučila návštěvu fyzioterapeutky, která na základě jednoduchého testu pozná, zda se jedná o rozestup břišních svalů. Do té doby doporučuji zavinovat se do šátku a zmírnit tak bolestivost a tah.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová