Bolest v podbřišku. Je to normální a patří to k příznakům raného těhotenství?

Zodpovězené
15. čer 2020

Dobrý den,

jsem v 5.tt a už asi čtvrtý den cítím silnou bolest v podbřišku (obě strany vaječníků) někdy bolest vystřelující do zad. Bez krvácení...v této době bych měla mít menstruaci.

Je tato bolest v pořádku?

K lékaři jsem objednaná až za týden. Trápí mě i bolest hlavy a dnes se přidal i silný průjem a nevolnost od žaludku.

Patří tyto příznaky k ranému stádiu těhotenství?

Děkuji

Dobrý den,

ano, už v tak rané fázi těhotenství se může objevit bolest, která většinou souvisí s vyplavováním relaxinu a s děložními vazy, které se začínají přizpůsobovat těhotenským změnám. Doporučuji již nyní zavinovat své bříško do zavinovacího šátku. Návod najdete na YouTube, po zadání mého jména.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová