Syn "plácá" ostatní děti. Jak mu ještě jinak vysvětit, že to nemůže dělat?

Zodpovězené
16. čer 2021

Dobrý den,

už nevím, jak synovi (18 m.) vysvětlit, že nemůže ostatní děti tahat za trika a plácat je po hlavě. Během hry prostě přijde k jinému dítěti, chytne ho za triko a táhne ho k sobě, a to i velké děti. Nebo ho prostě z ničeho nic začne plácat (zřejmě je to náhrada hlazení) po hlavě. Je hrozně aktivní.
Všemožné vysvětlování, plácnutí po plíně, nepomáhá. Tím spíš jde a udělá to znova. Nepere se, to ne...jen prostě plácá. Nemůžu s ním pořádně ani mezi děti. To druhé dítě většinou řve, já se snažím svoje dítě odtáhnout pryč. Rodiče na mě koukají jako na matku, co neumí své dítě vychovat. Říkají mu grázle. Bít ho nechci a nebudu. Jen prostě to plácání potřebujeme odbourat a já už nevím jak.

Děkuji za radu.

Hezký den,

chápu, že to může být náročné a nálepka od ostatních maminek tomu taky nepřidá :(.

Nemám všechny informace, které by byly úplně potřeba, abych řekla přesněji, ale z toho co píšete to vypadá takto. Syn chce pozornost těch dětí, chce si s nimi hrát, pravděpodobně má radost, nadšení v sobě a je to způsob, kterým to dává najevo.

Jednoduše ještě ty své emoce neumí zpracovat do jiného formátu a tak to může projevovat takto.

je důležité, abys v tomto období byla pořád u něj, abys opravdu co nejvíce eliminovala to, že může někoho bouchnout, protože tohle opravdu nechceš.

Když vidíš, že by chtěl bouchnout, chytit mu ručičku a zeptat se ho, proč to dělá. Jasně, že Ti v 18 měsících neodpoví úplně slovy, ale Ty se ho můžeš doptat. Př. Chtěl by sis s chlapečkem hrát? Máš radost a chceš mu to "říct"?

A pak mu nabídni možnost, jak to udělat, může ho pohladit, poprosit nebo se můžete domluvit, že když si bude chtít s někým hrát a ještě mu to neumí říct, že přijde za Tebou a spolu zajdete za dítkem.

Je to hodně o Tvé trpělivost ❤ a o tom, že se vykašleš na okolí a budeš svému dítku věnovat ten čas přesně tak, jak myslíš, že je nejlepší. Držím palečky 🙂.

Kdyby cokoli, napiš tady nebo do facebookové skupinky Životem s dětmi - sdílení rodičů.

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů