Zvýšení výživného. Jak je lepší řešit?

Zodpovězené
2. črc 2024

Dobrý den,

dcera, 16 let, je v mé péči. Rozsudek máme od 1 roku dcery. Když nastoupila do školky, tak posílal 3000 Kč, které platí dodnes + 600 Kč pojistku. Dcera k němu už ale nejezdí, dříve jí občas dal peníze, tak jsem neřešila zvýšení, ale poslední 2 roky se nestýkají. Dcera nastoupila na střední školu.

Musím ho informovat o tom, že chci zvýšit výživné, nebo je lepší soudně?

A budou nutit dceru se s ním stýkat?

Děkuji

Dobrý den,

pokud je s otcem možná dohoda, můžete zvýšení řešit dohodou, ta je však ale poté nevymahatelná. Kvůli tomu, kdyby otec náhodou přestal výživné platit, je lepší zvýšení řešit soudně, protože pak můžete alespoň podat exekuci za neplacení.

Jelikož je dceři již 16 let, je na jejím rozhodnutí, zda se s otcem bude chtít stýkat nebo ne. Nikdo ji nutit nebude.

Přeji Vám hezký den,
Andrea Viznerová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441