Výživné na 3 děti. Kolik může soud určit max. % z platu otce?

Zodpovězené
6. říj 2020

Dobrý den,

kolik může soud určit maximálně % na výživné z platu otce? Již má 2 děti 15 let a 18 let z předchozího manželství, na obě dohromady platí 8500 Kč. Nyní by měl platit na 3. dítě, které máme spolu, 5 let, manželé nejsme, po poradě s právníkem mu prý soud nemůže určit více jak 33 % z čistého platu, který činí asi 35 000 Kč.

Je to tak?

Děkuji

Dobrý den,

výši výživného určuje vždy soud a je pouze v rukou soudce, jak rozhodne. Soud se řídí doporučujícími tabulkami, ale zároveň posuzuje vždy každou situaci jednotlivě, aby mohl konkrétně rozhodnout - nelze však dopředu nic předvídat.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441