Výživné. Jak mám postupovat a kdo mi pomuže podat návrh na soud, aby mi přítel platil více?

Zodpovězené
28. srp 2024

Dobrý den,

jak mám postupovat a kdo mi pomuže podat návrh na soud, aby mi přítel platil více?

Máme jen ustní dohohu. Žila jsem v nesezdaném svazku jako druh a družka. Od září jde syn na středni - budou větší výdaje a on mi nechce přidat.

Předem děkuji za radu.

Dobrý den,

návrh k soudu můžete podat samostatně.

Pokud dosud nemáte žádné soudní rozhodnutí týkající se péče o dítě a výživného, je nutné podat návrh na svěření dítěte do péče a stanovení výživného. Přikládám odkaz na vzor návrhu, který můžete použít: https://www.vasevyzivne.cz/navrh-na-urceni-pece/.

V návrhu můžete uvést, že jste se dosud dohodli na určité výši výživného, avšak nyní žádáte o zvýšení této částky, s ohledem na aktuální potřeby dítěte.

Přeji Vám hezký den,
Andrea Viznerová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441