Výživné, i když dcera manžela přestala studovat. Má povinost jej platit?

Zodpovězené
29. pro 2020

Dobrý den,

manžel má dítě z předešlého vztahu - 15 let, v září nastoupila na střední školu, ale studium po pár dnech sama ukončila, i když si danou školu sama vybrala. Nyní tedy nestuduje, příjem peněz má - vypomáhá příteli, ale nejspíš nema pracovní smlouvu. Žije u přítele.

Má manžel stále vyživovací povinnost?

Případně lze povinnost zrušit vytvořením dohody o zrušení placení výživného? A kdo tuto dohodu musí podepsat, 15letá dcera nebo její matka?

Děkuji

Dobrý den,

vyživovací povinnost trvá, dokud se dítě není schopno samo živit. V tomto případě bychom doporučili požádat soud o zrušení výživného (dohoda nestačí), ten zváží všechny okolnosti a na základě těchto zjištění rozhodne. Případně se můžete poradit ještě v bezplatné občanskoprávní poradně, nicméně jinak je vždy třeba se řídit aktuálním rozsudkem.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441