Para ořechy - předávkování v 5. týdnu těhotenství. Mohla jsem způsobit něco dítěti?

Zodpovězené
12. zář 2024

Dobrý den,

mám velký strach, že jsem mohla něco způsobit jednorázovým zvýšeným příjmem para ořechů svému dítěti. Jsem teprve v 5. týdnu těhotenství a dnes jsem snědla velké množství para ořechů (cca 80 gramů) - přibližně 20 para ořechů. Na internetu jsem četla, že to může způsobit vrozené vývojové vady.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rady s para ořechy v těhotenství jsou spojené se zvýšenou radiací, které v sobě mohlu mít. Jelikož se u Vás jednalo o "epiziodní nášup", můžete být úplně klidná a příště zvolte libovolné jiné ořechy.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň