Čekankový sirup. Může uškodit v těhotenství?

Zodpovězené
24. bře 2022

Dobrý den,

chci se zeptat, zda čekankový sirup může nějak uškodit v těhotenství - ať už sirup jen tak sám o sobě, nebo když se přidává místo cukru do různých tyčinek nebo pomazánek. Čekanka prý není v těhotenství vhodná.

Děkuji Vám.

Dobrý den,

to víte, v těhotenství se nesmí "skoro nic". Většina prostě proto, že se o tom "neví dost" a současně NELZE z etických důvodů dělat jakoukoli studii.

O čekance toho sám moc nevím, ale přečetl jsem si několik publikací (pěkná je třeba tato
https://www.healthline.com/health/pregnancy/chi...) a nezdá se, že byste "s mírou" nemohla sem tam nějaký čajíček... A jak to u dnešních právníků bývá - nikdo Vám to černé na bílém nebude chtít dát...

Tak asi tak.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň