Závislost na PC hrách. Co s tím? Dá se s takovým člověkem vůbec něco dělat?

Zodpovězené
3. čer 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak přesvědčit manžela, že je závislý na PC, když on sám to uznat nechce. Hraje od rána do večera, a když jde na WC, do kuchyně si udělat kafe nebo cokoli jiného, třeba když jsme u někoho na návštěvě nebo je někdo u nás, tak pořád mobil v ruce a hraje.

Není to normální a mě už dochází nervy. Máme spolu dvě krásné, zdravé děti (2,5 let a 7 měs, takže mám sama co dělat) a on ani nevidí, jak rostou, protože pořád čumí do her.

Už uvažuji i o rozvodu, protože k čemu mi je chlap, na kterého, když promluvím, řekne abych počkala, nebo že zrovna teď v tu nejblbější chvíli jsem si zase vymyslela, že s něčím potřebuji pomoct, na starší dceru je hnusnej když mu zrovna zatáhla za drátek u noťasu.

Co s tím? Dá se s takovým člověkem vůbec něco dělat?

Je mu teď čerstvě 30 a já si připadám, jak kdyby mu bylo 12 a já byla jeho matka/služka. Všechno jsem mu řekla, jak to vidím a co by mohlo pomoct a nic. Trvá to celé 3 roky, co jsme spolu manželé.

Děkuji za radu.

Hezký den,

Jak sama píšete: "on to uznat nechce...", a to je ten problém... Těžko můžeme dospělého člověka přesvědčit, aby řešil problém, který on sám jako problém nevnímá... Jediné možné je snažit se mu ukazovat, proč to problém je a o co vše riskuje, když ve svém konání pokračuje...

Připadáte si jako jeho máma/služka....? Co by se stalo, pokud byste tyto funkce odmítla zastávat a zajišťovat jeho "potřeby", když tedy on neplní to, co plnit má?

Pokud není a nebude schopen na problém nahlédnout, možná bude opravdu jediná cesta postarat se o sebe a o děti... Možná potřebuje zažít to, že rodina není samozřejmě, a že vy nezvládnete všechno.

Držím palce.

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová