Kolegyně alkoholička-ohrožuje okolí. Co s tím?

Zodpovězené
18. črc 2020

Dobrý den,

prosím o pomoc...Naprášila jsem kolegyni za alkohol, nicméně vedoucí ani nepřijela zkontrolovat, ani se nic jiného neděje. Nadřízené je jí líto, nechce jí zkazit ani kariéru, ani život. Alkohol, nebo jiná ,,droga" je hlášen opakovaně, minimálně 3x, nicméně se nic neděje.

Jaké máme další možnosti?

Kolegyně je prostě ,,sjetá", nemluví, blekotá, není jí rozumět, má poruchy koordinace, je dušná, občas i alkohol cítíme. Za poslední ,,nahlášení" jsem ,,potrestaná" tím, že s ní mám více, než polovinu služeb.

Co s tím?

Nejsem sama, kdo na ni poukazuje, je to opakovaně, sloužící lékařka jí domlouvala již několikrát, nicméně bez zásahu vrchní s tím nemůže ??? nic dělat....Lékařce údajně zbytkáč přiznala, vrchní tvrdila, že šlo o Neurol..
Jsme celkem zoufalé, nejde jen o nás, jde o lidi, jít výše, ale bez důkazu? (chybí důkaz v pozitivním alkoholtestru, odběru), bude to slovo proti slovu. Ona navíc lže a lže dobře - do očí, kdyby současně stejnou věc netvrdily dvě, tři ostatní kolegyně, člověk by i uvěřil. Bez uzardění potopí tu druhou. Ostatní začínáme být ,,na prášky", protože se bojíme, aby nedošlo k fatální chybě.

Děkuji

Hezký den,

bohužel se obávám, že zde jsou moje rady krátké. Je to spíše již v rovině právního problému, zkuste se obrátit na právní poradnu, jakým způsobem by bylo vhodné aktuálně postupovat.
Držím palce ať vše dopadne dobře.

Přeji Vám vše dobré,
Marika Michajlovičová