Hrnutí látky u pevného šátku. Je to v pořádku?

Zodpovězené
2. čer 2021

Hezký den,

mám pevný bavlněný šátek Folk od BeLenka, je na dotek hrubší, neelastický, vel. 7 (vel. 44-46, 180 cm).

Zkoušela jsem vázat a vím, že by měl být syn posazený výš, a určitě víc utáhnout...to se mi na poprvé zrovna nepovedlo...Ale když se dívám na různá videa s návody na vázání, všichni mají šátek na zádech miminka rovný, uhlazený, nekrabatí se...Mně se na zádech miminka vytvoří velká vrstva látky, kterou nemám kam "uhladit" a vyrovnat.

Je to tak v pořádku?

Pod zadeček už mi víc látky podhrnout nejde 🙂. Nechci aby nakrabacená látka miminko tlačila do zad atd., a když se dívám na různé diskuze o nošení, nikdo takový problém nemá. 🙂

Děkuji za odpověď.

Zdravím,

a především gratuluji k odhodlání nosit své dítko. Úvaz na fotce nevypadá zle, ale není úplně vše vidět. Vázání šátku, jako cokoliv jiného a nového, chce čas a tréning a jak opakování. To, že látka na zadíčkách je jakoby u Vás nakrabacená, je jednak o nedostatečném dotažení šátku, což byste po chvíli nošení zjistila tím, že Vám bude šátek povolovat a miminko půjde ještě níže a také, že Vás to bude táhnout na ramenou. Druhý vliv má také jakoby zakapsování miminka, pod jeho zadeček vložit do kapsy více šátku a za krčkem případně lehce stočit do malinkaté ruličky.

Nakrabacená látka určitě netlačí, ale po povolení úvazu může vést k sesunutí dítka v kapse šátku a k nežádoucímu povolení zádíček případnému "eskování" páteře do strany. Pevné dotažení šátku je potřebné ke kvalitnímu nošení. Určitě cvikem a častým vázáním vše docílíte.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!

Silvie

www.moisha.cz ; mail: moisha@moisha.cz
www.bejbacek.cz ; mail: vivina@seznam.cz
www.isatky.cz