Ergonomické nosítko vhodné pro novorozence i batole. Jaké vybrat?

Zodpovězené
29. bře 2019

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem vhodného nosítka. Je jich tolik druhů, že se v tom už ztrácím.

Ráda bych pořídila takové, které budeme moci začít používat co nejdříve a zároveň nám vydrží co nejdéle. Největší prioritou je samozřejmě ergonomie, jak pro dítě, tak i pro nosiče. 🙂 Nosítko by mělo být snadno a rychle upevnitelné, vhodné pro mužskou i ženskou postavu, pohodlné i po delší době nosení dítěte.
Zatím (na základě doporučení od známých) pokukuji po těchto typech:

  • Manduca Pure cotton
  • Manduca XT
  • Tula free to grow

Bohužel nemám možnost podniknout výpravu někam, kde bych si mohla všechna nosítka vyzkoušet, reálnou zkušenost mám pouze se značkou Manduca. Proto bych byla vděčná za odbornou řadu, která z nosítek splňují naše požadavky.

Předem děkuji za odpověď.
Petra

Dobrý den,

vhodných nosítek pro nošení dětí je dnes celá řada. Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.

Pro nejmenší miminka od narození je samozřejmě nejvhodnější šátek, ale pokud tedy z jakéhokoliv důvodu chcete raději volit nosítko, jsou pak výborná nosítka zavazovací anebo tedy přezková.

Nepíšete jaký máte věk, takže úplně přesně nemůžu doporučit vše....možnost nošení jak pro vás tak pro tatínka je několik typů a značek. Z mých zkušeností je velice variabilní a pohodlné nosítko Fidella Fusion https://www.isatky.cz/fidella-fusion/ nebo nosítka šitá fa Monilu ve verzi Start nebo Uni např. https://www.moisha.cz/nositka/
dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Donkey, Andala, Martys atd
či např. zde https://www.isatky.cz/zbozi/lennylamb-lennyup-b... a z nešátkových nosítek např. TULA Free to grow, ale upozornuji že její velikost je cca do roku věku dítka, pak už je malá. Stejně tak i u Manducy se k popisu výrobce nepřikláním, pohodlnost s rozšiřovači je opravdu malá a novorozeneckou vložku nedoporučuji vůbec. děti tam nejsou správně a pohodlně usazeny, tak jak zásady zdravého nošení doporučují.

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!
Silvie

www.moisha.cz ; mail: moisha@moisha.cz
www.bejbacek.cz ; mail: vivina@seznam.cz
www.isatky.cz