Zánět močového měchýře. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
28. zář 2024

Dobrý den,

chtěla bych poradit/uklidnit. Od pondělí beru atb. Cifloxinal na zánět močových cest. Zánět se projevuje bolestí, tlakem močového měchýře hlavně po močení. Vzhledem k tomu, že jsem kromě občasného tlaku nepociťovala žádné další potíže, šla jsem k lékaři až po více než měsíci, kdy se problémy začaly stupňovat. Po atb. zatím nedošlo k žádnému zlepšení, spíše naopak (moč mám od pohledu kalnější než v pondělí), proto jsem dnes znovu navštívila lékaře. Ten odeslal moč na kultivaci s tím, že zřejmě půjde o nějakou “vzácnější” bakterii a musím tedy vydržet do pondělí a poté uvidíme, co dál.

Stává se běžně, že první léky nezaberou?

Existují účinná atb. i na vzácnější bakterie?

Mohu očekávat nějaké trvalé následky, když mám zánět již delší dobu?

Pro doplnění ještě uvedu, že mám diagnostikovanou Crohnovu chorobu a každá atb. jsou pro mě utrpení, protože vždy trpím průjmem i přes poctivé užívání probiotik.

Moc díky za názor.

Katka

Dobrý den,

důležité je, aby byla provedena správná diagnóza, pak teprve jsou na místě Vaše otázky. V drtivé většiněz případů nejde o jakési "neobvyklé" bakterie, ale spíš o nedokonalou diagnózu.

Chcete-li, napište mi na jiri.emmer@e-gynda.cz a domluvíme si telefonát.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň