Výtok v těhotenství. Je to stále v pořádku?

Zodpovězené
27. lis 2023

Dobrý den,

momentálně jsem v 15. tt těhotenství a od samého začátku mě trápí výtok. Gynekologovi jsem to samozřejmě sdělila, ale nikdy neřešil - jelikož výtok nezapáchá a genitál nesvědí. Je to ale dost nepříjemné, mnohdy cítím jen mokro, někdy je to doběla, někdy až dožluta.

Je to stále v pořádku?

Můžu si případně v lékárně na to něco pořídit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výtok, který Vám nevadí a u něhož nemáte další obtíže, se považuje za normální (nějaký fyziologický výtok má prakticky každá žena). Jeho charakter by měl posoudit Váš gynekolog a společně se dohodnete na dalším postupu. Jestli jste na vážkách (jestli vadí/nevadí), nechte si udělat MOP (mikrobiální obraz poševní) a uvidí se.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň